A község általános iskolája 1945. után a Munk kastélyban és a református egyház egykori tulajdonát képező Kossuth utcai épületben kapott helyet.
A 70-es évek elején a növekvő gyermeklétszám szükségessé tette egy korszerű iskolaépület megépítését. Helyét a kastély parkjában jelölték ki, azzal a szándékkal - ha kicsit csonkítva is - ez az egyedülálló csodálatos környezet a továbbiakban is az iskola részét képezze. Az akkori tantestület neve egy fémhengerbe zárva az alapkőbe került, melynek letételénél az akkori kollégák is jelen voltak. Az építkezést megyei és járási keretből sikerült megvalósítani, természetesen sok-sok társadalmi munkával: szülők, helyi és környékbeli intézmények közreműködésével.
1973-ban került átadásra a miskolci járás legkorszerűbb iskolája. Az iskola megépülésében igen jelentős szerepet játszott az akkori iskolaigazgató Marosi György, aki a cél érdekében mindent megtett, minden követ megmozgatott. A tervezés során is döntenie kellett: aula vagy tornaterem, ő az aula mellett tette le a voksát.
” Tornaterem majd épül. de aulát már nem tudunk az épület alá tolni.” Előre látását bizonyították az évek, hiszen ma is ez a község legnagyobb terme , amely helyt ad a községi és iskolai rendezvényeknek.
Az akkori épület aulából, 8 tanteremből, 1 előadóból.1 technika teremből, nevelőiből úttörő szobából és igazgatói szolgálati lakásból állt. A tantermeket a legkorszerűbb technikai eszközökkel szerelték fel a gépi katedrában helyet kapott: rádió, magnetofon, diavetítő, írásvetítő és televízió. A testnevelés órákat az aulában és az udvaron tartották. Az úttörőfoglalkozások az úttörőszobában zajlottak. Az épületet rengeteg növény díszítette.
Ebben az időben került sor az iskolák körzetesítésére, a mi iskolánk Belegrád és Hernádkak felső tagozatos tanulóit fogadta, akik a menetrend szerinti járattal közlekedtek, ezért a felső tagozat állandóan délelőtt, az alsósok délután jártak.
A nyolcvanas évek végén megépült a tornaterem ,az úttörőszoba helyét az öltőzők foglalták el és itt kapott helyet a rajzterem is , ami ma könyvtárként funkciónál. A főépület is tovább bővült a nevelői szoba és a szolgálati lakás fölé új tantermek kerültek. A rendszerváltást követően megszűnt a körzetesítés és a felújított kastéllyal együtt megindult az egyműszakos tanítás.
Az iskolánk a 2000-es években tovább szépült: megépült a megyei szinten is egyedülálló tanuszoda és az épület a harmadik emelettel bővült. Külsőleg is megújult Az udvaron elkészült a minden igényt kielégítő sportpálya, amely lehetőséget biztosít az egészséges testmozgásra, az iskolaotthonos osztályok homokozót, fedett zöld tantermet vehettek birtokukba
A külső megújulásokat mindig követték a belsők is, az iskolavezetés mindig fogékony volt az új iránt így pedagógiai munkánkban mindig igyekszünk a legkorszerűbb módszereket alkalmazni, hogy az iskolából kikerülő minden tanítványunk megtalálja helyét az életben, s olyan tudást szerezzenek, amely felkészíti őket egy életen át tartó tanulásra.
„Az iskola dolga
- hogy megtaníttassa velünk, hogyan kell tanulni,
- hogy felkeltse a tudás iránti vágyunk,
- hogy megtanítson bennünket a jól végzett munka örömére, az alkotás izgalmára,
- hogy megtanítson szeretni, amit csinálunk és hogy segítsen megtalálni azt, amit szeretünk csinálni.”
Szent-Györgyi Albert