Változatos struktúrájú program valósult meg, így aki csak néhány aktivitásban vett részt, az is magával vitte a rendezvény alapgondolatait.
Felhívtuk a fiatalok figyelmét arra, hogy globalizálódó világunkban mennyire fontos a hagyományok ápolása, megőrzése, múltunk ismerete. Ezek nélkül ugyanis nehéz definiálni saját és közösségi jövőképünket.
A programnak köszönhetően a résztvevők jobban megértették az EU létrejöttének céljait, tudatosították történelmi sokszínűségét, ezáltal öntudatosabb és büszkébb európai polgárokká váltak.
Olyan aktuális témákat vitattunk meg a rendezvény során, melyek a mindennapokban is foglalkoztatják a polgárokat: miért alakult ki az euroszkepticizmus és miért erősödött fel napjainkban; Európa jövője, a civil szervezetek helye és szerepe a társadalomban, önkéntes kezdeményezések, demokrácia. A szolidaritás fogalmát több nézőpontból is körüljártuk. Ezért is hívtuk meg az ukrajnai vendégtelepülés képviselőit, hogy példát mutassanak a résztvevőknek, hogy egymás segítésével hogyan tehetjük gazdagabbá egymás életét.
A kulturális programok elősegítették barátságok kialakítását és elmélyítését, egymás megismerését, aminek következtében újabb együttműködések alakultak ki. A régiókat, hagyományokat és kultúrákat bemutató prezentációk megerősítették a kultúrák közötti kommunikációt és a toleranciát is.
A pályázat kérvényezője:
"Általános Iskoláért" Alapítvány Hernádnémeti (HU)
Projektpartnereink:
Szentegyházi Huszáregyesület (RO)
Debrőd (SK)
Aracs ’95 polgárok egyesülete (SRB)
Az Európai Bizottság támogatást nyújtott ennek a projektnek a költségeihez.